ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM

İlçemiz
Haberler

Haber-Memur


Valimiz İlçemizi Ziyaret Etti

Valimiz İlçemizi Ziyaret Etti

Tarih 21 Aralık 2014, 20:28 Editör

Valimiz Sayın Ali Kolat, Sulakyurt İlçesinde incelemelerde bulundu.
İncelemelere Valimiz Sayın Ali Kolat, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Harun Karabulut, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Atanur Aydın, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Recep Kırbaş da eşlik etti.

Valimiz Sayın Ali Kolat, Sulakyurt İlçesinde incelemelerde bulundu.

İncelemelere Valimiz Sayın Ali Kolat’a; İl Jandarma Komutanı J. Alb. Harun Karabulut, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Atanur Aydın, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Recep Kırbaş da eşlik etti.

Sulakyurt İlçesi ziyaretinde ilk olarak Sulakyurt Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Kolat ve beraberindeki heyet; İlçe Kaymakamı Harun Kazez, Belediye Başkanımız İsmail Bildik ve diğer yetkililer tarafından karşılandı. Kaymakamlıkta bulunan birimleri gezen Vali Kolat, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler aldı.

Daha sonra Belediye Başkanımız İsmail Bildik’i ziyaret eden Vali Kolat, geçtiğimiz günlerde amcası vefat eden İsmail Bildik’e taziyelerini iletti.

Ayrıca Vali Kolat ve beraberindeki heyet; Sulakyurt Belediyesi Ekmek Fırınını ve diğer esnafları da ziyaret ederek onlarla bir süre sohbet etti.

Vali Kolat ve beraberindeki heyet; Sulakyurt Çok Programlı Lisesini ve Cumhuriyet İlk ve Ortaokulunu ziyaret ederek idarecilerden ve öğretmenlerden eğitim faaliyetleri hakkında bilgiler aldı. Öğrencilerle de sohbet eden Vali Kolat, onlara tavsiyelerde bulundu.

Son olarak, Sulakyurt Barajı Rölekasyon yolunu ve Sulakyurt Barajı inşaatını gezen Vali Kolat, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler aldı.

Verilen bilgilerde; Sulakyurt Barajının yapılması ile 2600 hektar tarım arazisinin sulanmasının sağlanacağı, barajın 750 metre talveg kotunda olduğu, depolama hacminin 43,79 hm3 olduğu ve gövde dolgu hacminin ise 1.151.000 m3 olduğu belirtildi.

Sulakyurt incelemelerinin ardından kısa bir konuşma yapan Vali Kolat; “Sulakyurt Barajımız son aşamaya geldi. Sadece burada, beton atımı söz konusu. İnşallah Mart ayı içerisinde açılışı yapılacak. Buranın yapılmasından sonra 26 bin dekarlık alan sulanacak.  Sulakyurt ilçemiz için son derece önemli bir proje. Kırıkkalemiz, Sulakyurt ilçemiz ve ülkemiz için bu tür çalışmalar son derece önemli projeler.  Son yıllarda Türkiye’miz her alanda önemli mesafeler alıyor. Yollarımız, barajlarımız, diğer kurumlarımızın yaptığı çalışmalar gayet güzel gidiyor. Ben, bu projenin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Emeği geçenlere de teşekkür ediyorum” dedi.

 

FOTOGRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

 

Bu haber 2761 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ziyaretler

Başkanımızdan İller Bankasına Ziyaret

Başkanımızdan İller Bankasına Ziyaret Belediye Başkanımız İsmail Bildik İller Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Feramuz ÜSTÜN beyi ziyaret etti.

Milletvekili Öztürk ilçemizi ziyaret etti

Milletvekili Öztürk ilçemizi ziyaret etti Kırıkkale Milletvekilimiz Abdullah Öztürk çeşitli ziyaret ve incelemler için geldiği ilçemizde Belediye Başkanımızı...

Belediye Başkanı

E-BelediyeGALERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama


  Yönetici Girişi 

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi