ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM

İlçemiz
Haberler

Haber-Memur


Yardımsever öğrenci gönüllere hitap etti

Yardımsever öğrenci gönüllere hitap etti

Tarih 06 Ocak 2020, 20:10 Editör

Kırıkkale’de yaşlı bir teyzenin alışveriş poşetlerini taşımaya yardım eden lise öğrencisi protokol üyeleri tarafından da tebrik edildi.

Kırıkkale’de yaşlı bir teyzenin alışveriş poşetlerini taşımaya yardım eden lise öğrencisi protokol üyeleri tarafından da tebrik edildi.

 

Önceki gün Sulakyurt ilçesinde Hakim Mehmet Çakıroğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencisi Şerife Kurnaz, elinde poşetlerle yürümekte zorlanan yaşlı teyzenin yüklerini taşımada yardımcı olmuştu.

Öğrencinin bu yardımseverlik davranışı okulunda ve ilçede takdirle karşılandı.

Öğrenciye ilk ziyaret Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik tarafından yapıldı. Belediye Başkanı Bildik, öğrencinin eğitim gördüğü okula giderek öğrenciye heybe hediye etti.

 

-“Heybende milli ve manevi değerler dolup taşsın”

 

Belediye Başkanı Bildik, burada yaptığı konuşmada, öğrencinin yapmış olduğu yardımseverlik davranışının ve buna benzer diğer değerlerin her zaman uygulanması gerektiğini belirterek, “Öğrencimizin bu güzel davranışından dolayı tebrik ediyorum. Onu yetiştiren öğretmenlerimize de buradan teşekkür etmek istiyorum.Toplumumuzda öyle değerler vardır ki, bu değerler adeta et ve tırnak gibidir, birbirinde ayıramayız. Ama bu değerlerimizi her geçen gün yeni neslimize öğretmeli ve aşılamalıyız.Öğrencimize benim için çok anlam ifade eden heybe hediye ettim. İstiyorum ki öğrencimiz heybesine, yardımseverliği, güveni, hoşgörüyü, alçakgönüllülüğü, saygıyı, sorumluluğu ve nice nice milli ve manevi değerleri koysun ve üzerinde taşısın istiyorum.” dedi.

 

Sulakyurt Halk Eğitim Merkezi Müdürü Eyüp Sarı da, öğrenciye Sulakyurt ilçesinin kültür ve tarihini yansıtan bir tablo hediye ederek davranışından dolayı tebrik etti.
Bu haber 345 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel Haberler

Sayın Valimizin ilçemize ziyareti

Sayın Valimizin ilçemize ziyareti Sayın Valimizin ilçemize ziyareti

Sulakyurt’ta yaban hayvanları unutulmadı

Sulakyurt’ta yaban hayvanları unutulmadı Sulakyurt’ta yaban hayvanları unutulmadı

Belediye Başkanı

E-BelediyeGALERİ

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama


  Yönetici Girişi 

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi