ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM

İlçemiz
Haberler

Haber-Memur


Halkımıza 100 yılın müjdesi

Halkımıza 100 yılın müjdesi

Tarih 19 Mart 2020, 18:30 Editör

Halkımıza 100 yılın müjdesi

MUTLUYUZ GURURLUYUZ.
YOL SORUNUMUZ ÇÖZÜLÜYOR
SULAKYURT HALKINA 100 YILIN MÜJDESİ....
Allah razı olsun yiğit Vekilim 60 yıllık ilçenin 60 yıllık yol sorunu çok şükür çözüldü. gelecek 100 yıl bu dönemi sizi bizi konuşacak, 100 yıl bunun gururu ile anılacağız, emeği geçen her kese çok ama çok teşekkür ederiz.
Kıymetli Hemşehrilerim;
Bilindiği üzere Kırıkkale merkezden, Sulakyurt dışındaki tüm ilçelere karayolu ile gidiş-geliş çift yönlüdür ve sorunsuzdur.Yalnızca Sulakyurt ilçesine gidiş-geliş tek yönlüdür.

Sulakyurt’un ulaşım aksındaki bu sıkıntıyı gidermek, beklentileri karşılamak, çağdaş ve emniyetli ulaşıma geçilmesi adına uzun süreden bu yana çalışmalarımızı tıpkı Kırıkkalemiz’in diğer sorunlarında olduğu gibi sürdürmekteydim.

Bu kapsamda geçtiğimiz yıl; Sayın Cumhurbaşkanımıza Bosna Hersek ve geçen ay Pakistan resmi ziyareti sırasında iletmiş olduğum Balışeyh-Sulakyurt yolunun yapımı konusunu ayrıca Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız ile Karayolları Genel Müdürümüzle de paylaşmış ve takibini yapmıştık.Bu hususa başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Sayın Bakanımız ve Sayın Genel Müdürümüz büyük bir hassasiyetle yaklaştılar ve çözüm getirmek istediler.

Gelinen bu aşamada yolun yapılmasına karar verilmiştir.

Sulakyurt ve köylerinde yaşayan hemşehrilerimizin uzun süreden bu yana talep ettikleri, bekledikleri Balışeyh-Sulakyurt Karayolu çift yönlü gidiş-geliş karayolu yapım işi 28 Nisan 2020 tarihinde ihaleye çıkacak ve akabinde yapımına başlanacaktır.

Bu süreçte destek ve ilgilerini esirgemeyen başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Cahit Turhan’a, Karayolları Genel Müdürümüz Sayın Abdulkadir Uraloğlu beyfendilere ve milletvekili arkadaşlarımıza Kırıkkalemiz adına teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı arz ediyoruz.

28 Nisan sonrası ise; yolun kısa sürede bitirilip, hizmete geçmesi adına özverili çalışmalarda bulunacak tüm ilgili kurum ve kuruluşlara da şimdiden kolaylıklar diliyoruz.
Hayırlı Olsun...

Bu haber 294 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel Haberler

Sayın Valimizin ilçemize ziyareti

Sayın Valimizin ilçemize ziyareti Sayın Valimizin ilçemize ziyareti

Sulakyurt’ta yaban hayvanları unutulmadı

Sulakyurt’ta yaban hayvanları unutulmadı Sulakyurt’ta yaban hayvanları unutulmadı

Belediye Başkanı

E-BelediyeGALERİ

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama


  Yönetici Girişi 

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi